Dzień Ziemi

 

W dniu 13 maja obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji P. Małgorzata Rosińska-Adamiec wraz z uczniami kl. IV i V przygotowali inscenizację pt. „Jaś i Małgosia w wersji ekologicznej”. Po występie odbył się międzyklasowy turniej wiedzy ekologicznej kl. IV-VI. Najbardziej eko okazali się uczniowie kl. V, którzy zdobyli I miejsce. Tuż za nimi kl. IV, natomiast kl. VI uzyskała III miejsce. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe, a klasy pamiątkowe dyplomy.

Dzień Służby Zdrowia

15 kwietnia 2011 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Służby Zdrowia. Na uroczystość zaproszono pracowników współpracującego z naszą placówką Ośrodka Zdrowia w Szczuczkach. Uczniowie, wraz z opiekunką SKPCK Małgorzatą Batkowską, przygotowali krótki program artystyczny, w  którym starali się wyrazić uznanie i podziękować za to, co robią dla nas lekarze i pielęgniarki.

W tym dniu ogłoszono również wyniki szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem: „ Odżywiaj się zdrowo, żyj kolorowo”. Nagrody otrzymali: Przemek Kołodziejczyk , Weronika Kołodziejczyk oraz Kamil Podlaski.

Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, dzięki czemu na długo pozostanie w naszej pamięci.

Kiermasz Wielkanocny

15 kwietnia 2011r. odbył się w Parku Miejskim w Bełżycach Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Dom Kultury. Uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią Małgorzatą Rosińską – Adamiec zaprezentowali dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły.  Wszystkie stroiki , kraszanki, pisanki, zajączki, palemki zostały sprzedane, a my mamy nadzieję, że były ozdobą stołu wielkanocnego.

Sukcesy naszych uczniów

14 kwietnia 2011r. w Zespole Szkół Specjalnych w Matczynie miał miejsce finał Integracyjnego Konkursu Plastycznego pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Tradycyjnie nasi uczniowie bardzo chętnie przygotowali wiele ciekawych prac konkursowych. Praca uczennicy klasy II Weroniki Misztal zdobyła drugie miejsce w tym konkursie na blisko 130  prac konkursowych. Gratulujemy!

Mały Konkurs Recytatorski – etap gminny : Sebastian Śnieżyński - wyróżnienie

Sprawdzian po klasie VI

Około 375 tysięcy szóstoklasistów w 12,8 tys. szkół podstawowych w całej Polsce przystąpiło dziś do sprawdzianu szóstoklasisty. Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. W tym roku szkolnym w naszej szkole do sprawdzianu przystąpiło pięcioro uczniów.

więcej o sprawdzianie...

Mistrzostwa Gminy w piłce noiżnej dziewcząt

31 marca 2011r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej dziewcząt. W zawodach wzięły udział trzy drużyny z naszej gminy. Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce pierwsze miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa z Matczyna, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Wierzchowisk. Na trzecim miejscu uplasowały się reprezentantki naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom, opiekunom i gościom dziękujemy za udział w tej imprezie i zapraszamy w przyszłości.  

Konkurs poetycki „ Słowem malowane”

W marcu odbył sie w naszej szkole konkurs poetycki „ Słowem malowane” adresowany do wszystkich uczniów. Regulamin konkursu przewidywał nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz klasy IV – VI. Uczestnicy konkursu mogli zgłosić dwa wiersze o tematyce dowolnej.

Laureatem konkursu został uczeń klasy IV Karol Mazowiecki, który otrzymał nagrodę – odtwarzacz mp4 ufundowany przez organizatorkę konkursu p. Małgorzatę Batkowską.

A oto nagrodzone wiersze...  

Walentynki

Walentynki to najlepsza okazja, aby wyrazić swoją sympatię do drugiej osoby.  W ten wyjątkowy dzień Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę szkolną. Zabawie towarzyszyły liczne konkursy: taniec na gazecie, taniec z miotłą, z balonami, z krzesłami, quiz wiedzy o Walentynkach, a dodatkowo z okazji zbliżającego się święta kobiet odgadywanie nazw kwiatów, sportów i  narzędzi oraz wykonanie origami. Każdy dostał słodki upominek. Podczas dyskoteki rozwiązany został konkurs na wykonanie najładniejszego serca walentynkowego. Pierwszą nagrodę wygrała klasa 6, drugą – klasa 2 i trzecią – klasa 1.

Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klasy I już od pół roku uczą się pisania i czytania. Tak więc 12 lutego był najodpowiedniejszym momentem , aby stali się czytelnikami biblioteki szkolnej. W tym dniu złożyli uroczystą przysięgę czytelniczą. Obiecali, że będą czytać i szanować książki. Bibliotekarka Małgorzata Rosińska-Adamiec udzieliła pierwszoklasistom informacji jak korzystać z księgozbioru podręcznego biblioteki. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom.

Zabawa Karnawałowa

8 stycznia 2011 r. odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek. Dzieci odwiedził Mikołaj i każdy dostał prezent. Dodatkowym punktem programu było przygotowane przez uczniów klas 5 i 6, wraz z nauczycielką języka angielskiego i wychowawczynią klasy 6, przedstawienie „Czerwony Kapturek” w wersji anglojęzycznej. Pani Małgosia Rosińska-Adamiec przygotowała piękne dekoracje. Uczniowie bawili się w rytmie disco.

Konkurs na świąteczną salę

Przed Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Szkolny ogłosił konkurs na najładniejszy świąteczny wystrój sal lekcyjnych. Zostały przyznane dwie równorzędne nagrody: dla klas 4-5 i 6. Sale wyglądały pięknie. Dziękujemy za zaangażowanie.

"Zwykła kromka chleba ma wspaniały smak. Co dzień jej potrzeba, a niektórym brak..."

Te słowa są myślą przewodnią ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Akcja prowadzona jest przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych.

W dobrowolnej zbiórce odzieży, obuwia, zabawek, książek, żywności nadającej się do długotrwałego magazynowania, środków czystości itp. mogą wziąć udział zarówno osoby prywatne, jak i firmy oraz organizacje społeczne. W ramach Akcji nie ma możliwości zbierania jakichkolwiek środków finansowych.

Mikołaju wróć do nas za rok! Będziemy czekać!!!

6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Jak co roku gość z Laponii obdarował wszystkich uczniów. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na prezenty. Było dużo radości i uśmiechu. Po rozdaniu upominków, Mikołaj w pośpiechu wsiadł na sanie zaprzęgnięte w renifery, a my zajęliśmy się oglądaniem podarunków. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi. Szkoda, że mikołajki są tak rzadko.

Serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!

MY POMAGAMY  I TY MOŻESZ POMÓC

Nasza szkoła bierze udział w akcji zbierania plastikowych nakrętek. W ten sposób chcemy pomóc chorym i potrzebującym dzieciom z Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Zachęcamy wszystkich mieszkańców okolicznych miejscowości do udziału w tej wspaniałej akcji. Nakrętki można przynosić do specjalnego pudełka wystawionego na korytarzu naszej szkoły. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej szczytnej akcji.

Więcej o akcji…

Sukcesy naszych tenisistów

15 listopada 2010 roku w Krzczonowie odbył się finał powiatowy w tenisie stołowym. Wśród najlepszych zawodników z całego powiatu znalazł się Karol Mazowiecki. Po bardzo udanych zawodach uczeń naszej szkoły zajął V miejsce. Występ w zawodach tej rangi należy uznać za duży sukces, który promuje szkołę na zewnątrz.

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 92 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie przypomnieli nam lata niewoli naszego kraju, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestała istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie, aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności.
Pieśni patriotyczne i recytowane wiersze uzmysłowiły oglądającym, że raz zdobyta wolność i niepodległość nie jest wartością trwałą, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
Montaż słowno-muzyczny przygotowany został pod kierunkiem nauczycielek historii – Małgorzaty Węglińskiej i języka polskiego – Małgorzaty Batkowskiej

Jedz zdrowo żyj kolorowo!

20 października w ramach promowania zdrowego stylu życia wolontariusze szkolnego Koła PCK zorganizowali „ Owocowy dzień”. W czasie przerwy zachęcali uczniów, by jeść owoce   i warzywa 5 razy dziennie. Przedstawili zalety zdrowego odżywiania posiłkując się słowami poetów. Najmilszym akcentem była jednak degustacja  – starsi uczniowie częstowali wszystkich pysznymi jabłkami.

Zakup owoców zasponsorowała opiekunka koła PCK pani Małgorzata Batkowska; ofiarodawcą był też Karol Mazowiecki  - uczeń klasy IV, któremu serdecznie dziękujemy.

Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

16-tego października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Każdy z nas na pewno słyszał o dzieciach głodujących w Afryce oraz w krajach , które nękane są wojnami lub kataklizmami suszy czy powodzi. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że zjawisko głodu nie dotyczy tylko odległych, albo słabo rozwiniętych gospodarczo krajów. Głodne dzieci są także w Polsce, być może niedaleko was - w naszej szkole, wiosce, na ulicy.

Pasowanie na Pierwszoklasistę

14 października podczas uroczystego apelu w poczet uczniów Szkoły podstawowej w Chmielniku przyjęto pierwszoklasistów.

Nowi uczniowie naszej szkoły uroczyście ślubowali m.in., że będą sumiennie wywiązywać się  z obowiązków szkolnych, godnie reprezentować szkołę, a także szanować rodziców, pracowników szkoły i swoich kolegów. Pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni Pani Ewy Jakubowskiej przedstawili część artystyczną. Uroczysty dzień zakończył wspólny poczęstunek. 

Dzień Edukacji Narodowej

„Bo nauka jest jak morze, im więcej pijesz, tym bardziej pragniesz.”

Uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami p. Małgorzatą Batkowską oraz p. Małgorzatą Węglińską  przygotowali pełną humoru akademię. W tym szczególnym dniu nauczyciele usłyszeli wiele miłych słów od swoich wychowanków.

 „Trudno znaleźć słowa, które byłyby dość piękne, aby podziękować Wam drodzy nauczyciele za pracę, poświęcenie, serce i miłość. Nasze podziękowanie to wdzięczność, to obietnica, że dzięki Wam wyrośniemy na wartościowych ludzi".

Dzień Chłopaka

Samorząd Szkolny wraz z opiekunem zorganizowali dyskotekę oraz konkursy dla chłopców. Dyskoteka była przygotowana profesjonalnie – muzykę odtwarzaliśmy z komputera, a korytarz oświetlały kolorowe, migające halogeny. Trzech chłopców, z klas 4, 5 i 6 starało się o tytuł Najfajniejszego Chłopaka w szkole. Aby go zdobyć musieli przebierać się w damskie sukienki i chodzić na wysokich obcasach, obierać ziemniaki, śpiewać piosenki, oświadczać się koleżankom i na koniec rozpoznawać marki samochodów. Wszystkie klasy bawiły się przy tym wyśmienicie.

Święto pieczonego ziemniaka

Dnia 13 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Pogoda była dla nas łaskawa, świeciło piękne słońce. W przeciwieństwie do lat poprzednich, kiedy to w tym dniu w menu królowały kiełbaski, tym razem udało się upiec w żarze ogniska górę ziemniaków. Były pyszne.

Biegi przełajowe

W dniu 12 października w naszej szkole odbyła się kolejna edycja „Biegów przełajowych”.  W biegach wzięła udział większość uczniów naszej szkoły. Klasyfikacja

 

Wycieczka do Lublina

29 września z całą szkołą wyruszyliśmy na wycieczkę do Lublina. Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w tego typu imprezach. Czekał na nas interaktywny plac zabaw. Zwiedzanie zaczęliśmy od skakania po kolorowych klawiszach. Każdy z nich wydawał określony dźwięk i w ten sposób można tworzyć melodie. Następnym etapem był kolorowy labirynt. Nauczyciele z zazdrością patrzyli jak uzbrojone w kalejdoskopy maluchy podziwiają hipnotyczne, barwne wzory. Jednak nie chodzi tu tylko o zabawę.
W ten sposób także kształcimy przyszłych odbiorców kultury i sztuki. Pełni miłych wrażeń chodź trochę zmęczeni wróciliśmy by podzielić się z najbliższymi swoimi wrażeniami.
 

Inauguracja Roku Szkolnego 2010/2011

 

1 września 2010 roku o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej w Chmielniku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Pan Dyrektor powitał zebranych uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególnie ciepło przyjęto dzieci, które po raz pierwszy pojawiły się w szkole i będą uczęszczać  do oddziału przedszkolnego. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się  do klas, gdzie weterani szkolnych zmagań z radością opowiadali sobie nawzajem o wakacyjnych przeżyciach, natomiast najmłodsi, przejęci, przestraszeni i zaciekawieni chłonęli atmosferę pierwszego dnia w szkole. Przed jednymi i drugimi okres ciężkiej pracy i kolejnych doświadczeń.

Po spotkaniu z wychowawcami wszyscy opuścili mury szkolne z myślą o kolejnym dniu (znowu do książek!!!).

Kalendarz roku szkolnego 2010/2011

Kalendarz imprez szkolnych 2010/2011